ביטוח בניין משותף

בדרך כלל לכל אחד מבעלי הדירות בבניין משותף יש ביטוח, אך לרוב הביטוח כולל רק את הדירה הפרטית שלו. משמעות הדברים היא שבסופו של דבר הבניין עצמו לא מבוטח וכך גם השטחים המשותפים אינם מבוטחים. מה עושים במצב שבו רעידת אדמה או שיטפון פוגעים במבנה כולו והורסים אותו? זה נכון, כל אחד מבעלי הדירות יוכל לפנות אל חברת הביטוח שלו ולקבל, אולי, פיצוי שיספיק לו לבנות את דירתו מחדש, אך מי ישלם על בניית הבניין כולו? זו בדיוק הסיבה שבגללה אם גם אתם חושבים על ביטוח בניין משותף, אתם צודקים, ולמען האמת, לא כדאי שתדחו את העניין הזה. מדובר על ביטוח משמעותי ביותר שמכסה לא מעט מקרים, כך שברור מדוע ברגע האמת תשמחו לדעת שיש לכם ביטוח כזה.

ביטוח בניין משותף

ביטוח גם לצד שלישי – כי אין לדעת מה באמת יקרה

אומנם יש משמעות לביטוח בניין משותף, אך אם הביטוח יכלול התייחסות רק לנזקים שקורים למבנה עצמו, זה עלול להיות לא מספיק. כלומר, מה נעשה אם בגלל תחזוקה לקויה של הבניין צד שלישי ייפגע? אותו צד שלישי שבסך הכול עבר במקום ונפגע יכול להחליט שהוא תובע, ומי שיצטרך לשלם לו פיצויים אלא אתם והשכנים שלכם. זה נכון, יש מקרים שבהם הפיצויים לא יהיו מאוד גבוהים, אך הכול תלוי בחומרת התאונה. כך, למשל, אם התאונה תגרום לכך שאותו צד שלישי שנפגע לא יוכל לחזור לעבודה כתוצאה מהתאונה, הרי שהפיצוי שתצטרכו לשלם לו יהיה גבוה פי כמה.

מי מבטח את העובדים שמגיעים לתחזק את הבניין?

ברוב הבניינים המשותפים אנחנו רואים שיש היום לא מעט עובדים שמגיעים לבצע עבודות שונות. זו יכולה להיות עבודה אינסטלציה, חשמל או אפילו ניקיון. מה שמשותף לכל המקרים האלה הוא שכאשר לא עובדים מול חברה קבלנית אלא באופן אישי מול אנשי המקצוע, צריך לדאוג להם לביטוח. אותו מנקה מדרגות עלול ליפול בעת הניקיון בגלל מדרגה שבורה או בכלל כל סיבה אחרת שקשורה לתחזוקה לקויה של הבניין. מה אתם חושבים שהוא יעשה אם הוא באמת ייפגע ואם תהיה לו אפשרות להוכיח "שהבניין" אשם בכך? הוא יתבע כמובן אתכם, בעלי הדירות בבניין, ובצדק. מישהו צריך לשלם על הנזק שנגרם לו ולכן, אם הוא יוכל לתבוע את מי שגר בבניין, הוא לא יחשוב פעמיים לפני שהוא יעשה זאת. לכן, כאשר אתם חושבים על ביטוח בניין משותף, מאוד מומלץ לבדוק באיזה סוג של ביטוח אתם בוחרים. הרעיון הוא לבחור את הביטוח הכי מקיף שאפשר וגם לדאוג לכך שיהיה מי שיממן את הנזק לעובדים. אומנם כולנו מקווים שלא יקרה שום דבר רע בעתיד ושהעובדים יסיימו כל עבודה בבניין בלי נזקים, אך עדיף שיהיה לכם ביטוח שיכלול גם מצבים מהסוג הזה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *